Savybės

Kuo ypatingas molio tinkas?

* Molis saugo konstrukcijas nuo pelėsio atsiradimo.
Molis neleidžia patekti drėgmei į vidinę namo sienos konstrukciją taip apsaugodamas namą nuo pelėsio atsiradimo.

* Molis grynina orą.
Molio sudėtyje esantys mineralai susiriša su svetimkūniais, kurie teršia orą ir taip jį išvalo. Tad namuose oras, kurį mes įkvepiame yra daug švaresnis.

* Molis tausoja namų energiją.
Molis pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis - vasarą nepraleidžia šilumos, o žiemą šalčio.

* Molis skleidžia šilumą.
Molio sienos yra šiltos, molio tinko tekstūra sukuria originalią jaukią namų atmosferą. Rankos prisilietimu ant padengto moliu paviršiaus galima pajusti jo skleidžiamą šilumą.

* Molis palaiko drėgno ir sauso oro balansą kambarių aplinkoje.
Svarbi molio savybė - sugerti ir atiduoti drėgmę. Toks 45-55% drėgmės santykis yra komfortiškas kvėpavimo takams bei apsaugo nuo dulkių atsiradimo.
Neigiamą įtaką žmogaus organizmui daro netinkamas patalpų mikroklimatas. Patalpų mikroklimatas – tai patalpų oro temperatūros skirtumai, santykinis oro drėgmės ir oro judėjimo greičio derinys. Tik optimalios mikroklimato parametrų vertės neturi neigiamo poveikio sveikatai. Patalpose turi būti užtikrintas vėdinimas varstomais langais ir natūralios traukos kanalais. Nevėdinamose patalpose kaupiasi drėgmė, anglies dvideginis, anglies monoksidas, azoto dioksidai, sieros vandenilis, acetonai ir kitos kenksmingos medžiagos. Jei patalpų temperatūra žema, padidėjusi drėgmė, patalpos nevėdinamos, ore padidėja mikroorganizmų kiekis, kurie gali turėti įtakos kvėpavimo takų ligų atsiradimui. Jeigu ilgą laiką būname uždarose ir nevėdinamose patalpose, ore sumažėja deguonies kiekis, kuris sukelia nuovargį, galvos skausmą, nervingumą. Geriau jaučiamasi esant nekintamai oro temperatūrai - tam įtakos turi ir pačių patalpų apdaila. Molis palaiko drėgno ir sauso oro balansą kambarių aplinkoje, akumuliuoja šilumą, užtikrina komfortišką mikroklimatą patalpoje. Molis - natūrali medžiaga ir geros sveikatos garantas.