Instrukcijos


Tinkuoti molio tinku ar dažyti molio dažais yra taip paprasta, kad tą gali padaryti kiekvienas, tereikia įdėti tik šiek tiek fantazijos.

Storasluoksnis molio tinkas

Storasluoksnis molio tinkas yra tinkamas dengti nelygius paviršius (blokelių, plytinė siena). Nelygi siena yra padengiama 8-10 mm storio storasluoksnio tinko. Pagal poreikį, galima naudoti armavimo tinklelį. Rekomenduojame rinktis natūralų džiuto audinio tinklelį. Kai siena yra paruošta - tuomet dengiame dekoratyviniu spalvotu molio tinku.

Norint naudoti kelias spalvas erdvėje, siūlome rinktis dekoratyvinį baltos spalvos tinką ir jį dengti skirtingų spalvų molio dažais.

Dekoratyvinis molio tinkas ir molio dažai

1. Sienų/lubų paruošimas
Prieš tinkuojant ar dažant sienas/lubas būtina jų paviršių taisyklingai paruošti. Sienų paviršius turėtų būti lygus, bet nebūtinai tobulas. Reikia įsitikinti ar pagrindas nedulkėtas, nėra riebalų žymių ar kitų nešvarumų. Švarų sienų ar lubų paviršių  rekomenduojama padengti specialiu ProCrea gruntu ir tik tada tinkuoti molio tinku ar dažyti molio dažais. Glaistytas gipso kartono plokštes patartina gruntuoti du kartus.

2. Darbo priemonės
Molio tinko padengimui naudojamos įprastos tinkavimo priemonės - įvairios mentelės.
Dažymui molio dažais gali būti naudojami įprasti voleliai, teptukai ar purškimo įrankiai.
Mišinio maišymui reikalingas elektrinis maišytuvas.

3. Molio mišinio paruošimas
Molio tinko ar dažų mišinį reikia gerai išmaišyti su atitinkamu kiekiu švaraus šalto vandens, naudojant elektrinį maišytuvą.  Leisti apie 20 minučių išbrinkti ir prieš naudojimą dar kartą gerai išmaišyti. Darbo eigoje rekomenduojama mišinį karts nuo karto pamaišyti.

Sandariame inde, vėsioje patalpoje paruoštas tinko ar dažų mišinys gali išbūti iki dviejų savaičių. Neatskiestas vandeniu tinkas ar dažai neturi galiojimo laiko - negenda.

4. Dažymas/tinkavimas
Paviršių reiktų tinkuoti ar dažyti du kartus. Molio tinku patartina tinkuoti du kartus po 2 mm.  Pakanka 4 mm storiu padengti sienų ar lubų paviršių molio tinku tam, kad gautume norimą rezultatą. Daugiau kaip 80% drėgmės susikaupia paviršutiniame dviejų milimetrų molio sienos sluoksnyje ir labiausiai reaguoja į patalpoje vykstančius nuolatinius drėgmės pokyčius. Gyvenamoje aplinkoje efektyviausias molio tinko storis, kuris daro įtaką patalpos mikroklimatui - iki 10 mm.
Tinkuoti ar dažyti paviršių galima esant ne žemesnei nei 5°C oro temperatūrai.

Daugiau informacijos žiūrėkite video galerijoje